Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Fiskfat med lock 7394353



*

nr 739 4353


Fiskfat med lock

nysilver, Cesa, längd: 58


Utrop:

400 kr

Såld:

2.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 6 februari 2012
kl 17:33:33


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
1/2 22:42:18 1      100 kr
2/2 10:55:30 2      150 kr
2/2 13:25:43 3      200 kr
2/2 14:26:32 1      250 kr
4/2 09:31:52 4      550 kr
4/2 16:03:02 5      350 kr
4/2 16:03:31 5      450 kr
4/2 16:05:10 5      550 kr
4/2 16:05:58 5      600 kr
5/2 11:17:06 1      650 kr
5/2 20:10:41 6      1.100 kr
5/2 23:51:56 1      750 kr
5/2 23:52:20 1      850 kr
5/2 23:52:43 1      950 kr
5/2 23:53:07 1      1.100 kr
5/2 23:53:55 1      1.200 kr
6/2 13:18:36 7      1.900 kr
6/2 16:22:05 4      1.500 kr
6/2 16:22:36 4      1.900 kr
6/2 16:23:40 4      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: cesa fiskfat med lock nysilver pläter silver ädelmetall
  • 7062 Bestick
    Global, Japan, 43 delar, kromstål
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:30
  • 7089 Bestick
    silver, 18 delar, modell Olga, Längd: 12,5-21. Vik..//
    Aktuellt bud: 8.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:22
  • 7214 Frimärksdosa
    silver, Birmingham, kulfötter. Längd: 6 cm, vikt: ..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:05
  • 7126 Gafflar
    Sex st. Silver, "Franska Liljan", 1810-tal, Erik A..//
    Aktuellt bud: 7.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:59
  • 6324 Ljuslyktor
    Sterlingsilver, Newport, kupa med etsad dekor. Höj..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:38
  • 7198 SockerskÃ¥l
    silver. Längd: 22 cm, höjd: 16 cm, vikt: 510 gr ca
    Aktuellt bud: 8.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:11




Ladda ner broschyr